המדריך המלא לתייר: נקודות הסיור היפות בירושלים

ירושלים, בירת ישראל, היא אחת הערים היפות ביותר ברחבי תבל. במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר נקודות סיור מומלצות ומרהיבות ביופיין, שיגרמו לכם פשוט להתאהב בה.

מי לא מכיר את השיר "ירושלים של זהב" של נעמי שמר? ואכן, כמילות השיר, בירת ישראל מציעה אוויר הרים צלול כיין וריח אורנים, אך מעבר לכך גם אינספור אפשרויות מדהימות לסיור. חופשת הפסח היא הזדמנות מצוינת שניתן לנצל אותה, על מנת להתרשם מהעיר המקודשת לשלושת הדתות המונותיאיסטיות.

כנסיית גת השמנים

1התחילו את הסיור שלכם בכנסייה הקתולית גת שמנים, הנחשבת לפסגת החוויה הדתית של כל מאמין נוצרי. האמונה היא שלמקום זה ישו הגיע עם סיום הסעודה האחרונה, נתפס ונשלח לכהן הגדול. בכניסה למתחם תוכלו לעבור דרך עצי זית עתיקים, ולהגיע למבנה מרשים בעל 12 כיפות, כמספר השליחים, וכמספר המדינות שנטלו חלק בבניית המבנה. לצד הקיר המזרחי קיים סלע המוקף ברזל הבנוי ככתר קוצים. זהו המקום שבו ישו התבודד, כך אומרים. במקום ישנם שריד כנסייה מהתקופה הביזנטית, שעל רצפתה ניתן פסיפס צבעוני, המוגן בחלונות זכוכית.

כנסיית מריה מגדלנה

אחת הכנסיות היפות ביותר בירושלים, שוכנת לה על הר הזיתים, ליד שער האריות, ומוקדשת לשליחתו של ישו, מריה. כיפותיה הזהובות מזכירות צורת בצלים, והיא בהחלט מלהיבה כל אחד שמביט בה, גם מרחוק. עם זאת, המראה המפואר מתחלף במראה פנימי צנוע יותר הכולל ציורי קיר ורהיטים בודדים. המקום מבוקש ביותר על ידי תיירים וצליינים, אך שעות הביקור מוגבלות ביותר.

שער האריות

ממזרח החומה של העיר העתיק, תוכלו לחצות דרך שער שעל גביו חרוטים זוג אריות. השער הוקם ב- 1539 על ידי העות'מנים. האגדה מספרת שאריות הופיעו בחלומות של בונה החומה, סולימן הראשון, ועוררו בו השראה למגן היטב את ירושלים בחומה. שער האריות (המכונה על ידי הנוצרים  שער סטפנוס) מוביל אל הרובע המוסלמי, ודרגו פרצו חיילנו אל העיר, בזמן מלחמת ששת הימים

שער האשפות

בחומה הדרומית, במרחק נגיעה מהכותל המערבי, ממוקם שער האשפות, והאמונה היא שמכאן הוציאו את האשפה מבית המקדש. משער זה ניתן לגשת בנוחות מרבית לרובע היהודי, לכותל ולמנהרות שלו.

מרכז דוידסון

בגן הארכיאולוגי בירושלים תוכלו למצוא פנינה אמיתית, המספרת את סיפורה ההיסטורי המיוחד של ירושלים באמצעות אמצעי מולטימדיה אורקוליים, על מנת להמחיש את ימי העבר באופן ידידותי, מרגש ומלהיב. התחושה שנוצרת היא מסע בזמן, המלווה בהסברים, בסרטונים, בתמונות ובמודלים מרשימים, וכן בסיור בגן הארכיאולוגי היפיפה.

הכותל המערבי

הכותל הוא האתר החשוב ביותר מבחינה דתית עבור היהודים, והוא ככל הנראה האתר המתויר ביותר בישראל. לפי הסברות, הכותל הוא קיר התמך המערבי של הר הבית, אשר שימש חלק מהחומה שהקיפה את מתחתם בית המקדש. בשנים האחרונות הרחבה הורחבה ושוקמה, על מנת לארח את כל אלפי המתפללים והמבקרים הגודשים את המקום מדי יום ביומו, על מנת להתפלל ולטמון בין אבניו פתקי-בקשות לאלוהים.

ברקע תוכלו להבחין גם בכיפת הסלע המכונה גם כיפת הזהב, אשר מנצנצת למרחקים. זהו מבנה המוסלמי עתיק ביותר, אשר נחשב הן מההיבט האדריכלי והן מההיבט האמנותי, לאחד היפים בעולם. מבנה זה הוא אחד מאבני היסוד של תולדות האמנות והאדריכלות האסלאמיים, והוא חשוב מבחינה דתית, כיוון שהמוסלמים מאמינים שזהו המקום שממנו עלה מוחמד לשמים, שזוהי הנקודה שממנה נוצר העולם, ומשם הוא שואב את כל קיומו.


הצג מפה גדולה יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content