השכרת רכב בישראל

יש סיבות רבות לשכור רכב בארץ. בין אם המטרה היא טיול משפחתי, אירוח אורחים מחו"ל, או אפילו פגישה עסקית חשובה, בה תרצו רכב מצוחצח שיעשה רושם. יכול להיות שאתם "בין רכבים" וזקוקים לאמצעי תחבורה שישמש אתכם עד שתקנו רכב חדש, או אולי אתם מסיעים זוג ביום חתונתם ומבקשים רכב ליום אחד. תהא הסיבה אשר תהיה, לפני שמשכירים רכב חשוב לתת את הדעת על כמה נתונים חשובים.

היצע מבלבל

השכרת רכב בישראל יכולה לבלבל מעט את השוכר בשל המגוון הרחב של סוכנויות להשכרת רכב העומד לרשותו. היצע רב, דגמים מרובים, ומחירים שונים – אז מה חשוב לדעת לפני ששוכרים את הרכב?

  • מטרה- למה אמור לשמש אתכם הרכב השכור? האם לטיול משפחות, שם נדרש רכב גדול ומרווח ועם תא מטען גדול, או שמא חתונה של החבר, שם תבקשו רכב מפואר ונוצץ? הגדירו את המטרה ובכך תצמצמו את סוגי הרכבים המתאימים לכם וגם את הסוכנות הרלוונטית לכם.
  • החברה- האם זוהי חברת השכרת רכב מוכרת, אמינה, בעלת וותק ונסיון ותעמוד לרשותכם בכל פנייה ושאלה?
  • חוזה- מה כתוב בחוזה השכירות? קראו את הכל, כולל השורות הקטנות. האם יש הסתייגויות כל שהן, תנאים מיוחדים שיש לתת עליהם את הדעת, קנסות שיש לשלם במקרים של איחור בהחזרה וכדומה. אל תחתמו לפני שתקראו את כל החוזה.
  • החזרת הרכב- ודאו כי יש לסוכנות הרכב סניפים ביעדים שונים, כך שאם תרצו לשכור אותו בתל אביב ולהחזירו בחיפה, תוכלו לעשות זאת.
  • נהגים חדשים- האם יש סעיפים או תוספת תשלום בגין נהג שהוא חדש?
  • כמה משלמים- האם יש השתתפות עצמית בביטוחים, ומה גובה ההשתתפות הזו? כמו כן, בקשו לראות את הביטוחים והרשיונות וודאו כי הם בתוקף, במיוחד ביטוח חובה.
  • מצב הרכב- חשוב לבדוק היטב את מצב הרכב לפני שאתם לוקחים אותו. עברו יחד עם הסוכן על כל הרכב וסמנו פגמים, מכות, שריטות וליקויים נראים לעין. באופן זה, לא יידרש מכם תשלום בגין נזק שנגרם לרכב ולא אתם אחראים לו.

לא חותמים לפני שבודקים

לפני שאתם פונים לסוכנות להשכרת רכב, מומלץ לבצע השוואת מחירים בין כמה סוכנויות. אם אתם מתכננים השכרה לתקופה ממושכת, יש להשוואת מחירים חשיבות רבה עוד יותר. וודאו אם ישנן הטבות מיוחדות להשכרת רכב לתקופה ארוכה, הנחות והסכמים מיוחדים. פעמים רבות מחירי השכרת רכב לתקופה ממושכת הם זולים יותר ממחיר השכרה ליום אחד. חשוב שתהיו מודעים לכך ואפילו תנהלו משא ומתן על המחיר.

כמו כן, בעת החזרת הרכב, חשוב שיהיה בו דלק באותה הכמות שהיתה בו כשקיבלתם את הרכב, אחרת תחויבו במחיר נוסף, לרוב גבוה יותר ממחירי הדלק הנמכר בתחנות דלק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content