חובה לממונה בטיחות בטיולים מאורגנים

באדיבות טרם בטיחות וגהות- ממונה בטיחות , בטיחות בעבודה ועוד

כולנו מוצאים את עצמנו יוצאים לטיולים מאורגנים ברחבי הארץ. בין אם מדובר בטיולים של מוסדות החינוך השונים, תנועות הנוער, טיולים מאורגנים של מקומות עבודה, טיולים מאורגנים של חברות תיירות פנים וכדומה. טיולים מאורגנים מאופיינים בהסעות מאורגנות, במסלול טיול ידוע מראש וכדומה. בכל טיול מאורגן חובה כי יהיה ממונה בטיחות לטיול אשר אחראי על כל ההיבטים השונים לבטיחות המשתתפים והמלווים בטיול.

חובת ממונה בטיחות בטיולים

ממונה בטיחות בטיולים ותפקידו

ממונה בטיחות בטיולים מאורגנים אחראי באופן מלא לבטיחות המשתתפים בטיול מכל האספקטים השונים לרבות:

  • בטיחות כלי הרכב המסיעים את המטיילים
  • בטיחות הנוסעים בתוך כלי הרכב
  • בטיחות המשתתפים במקומות שבהם הם מטיילים

ממונה על בטיחות בטיולים אחראי לוודא כי בכל טיול מאורגן יהיה מלווה חמוש, חובש או מגיש עזרה ראשונה מוסמך, מלווה מבוגר לכל רכב (כאשר מדובר בטיולי ילדים או תלמידים), וכן עליו לוודא כי מסלול הטיול מאושר מבחינת גורמי הביטחון, ועליו לתאם את הטיול עם גורמי הביטחון הרלוונטים. הממונה על הבטיחות אחראי גם להמצאות מים בכמות מספקת ואמצעי בטיחות נגד שריפות וכדומה. על הממונה להגיש תוכנית מפורטת לאבטחת הטיול מכל ההיבטים שלו טרם היציאה לטיול, ובמידה ונדרשים אישורים לביצוע הטיול, הרי שעליו לדאוג להם לפני היציאה לטיול.

מי הוא הממונה על בטיחות בטיולים מאורגנים?

כאשר מדובר בטיולים של מוסדות חינוך או של תנועות הנוער, אז יש בכל מוסד כזה אחראי טיולים אשר הוא יהיה גם אחראי על נושא הבטיחות כלפי הנהלת המוסד והרשויות השונות. עליו לפעול על פי כל ההנחיות והנהלים של משרד החינוך בכל הנוגע לבטיחות המשתתפים בטיול למן היציאה ועד לחזרה בשלום של כולם.

כאשר מדובר בטיולים מאורגנים של חברות תיירות שונות כאלה ואחרות, תהיה החברה אחראית לממונה הבטיחות, ועליו תהיה האחריות לכל נושא הבטיחות בטיול מא' ועד ת'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content