הגנה על הבית בחופשה

הגנה על הביתשמירה על ביטחון אישי ממשיכה גם כשאנחנו לא נמצאים בבית. את הדוגמא הטובה ביותר לכך אפשר לראות בתקופות בהן המשפחה יוצאת לחופש. לאחר היערכות של שבועות או חודשים, השקעה כספית, חופש מעבודה והכנה מנטאלית של הילדים – יש צורך בהגנה על הבית. אך כיצד עושים זאת מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב?

קודם כל, על מנת להגן על הבית במהלך החופשה יש לצמצם ככל האפשר את רמת הפיתויים הקורצים לגנב. במידה ומדובר על בית עם חצר, כדאי לאסוף את כל הפריטים, המוצרים או הרהיטים היקרים, ולרכז אותם בתוך הבית. ניתן גם לבדוק אופציה לרכישת מחסן נייד, ולהכניס אליו את הציוד. מנעולן מקצועי ומנוסה יכול לעזור בהקשר הזה, ולתת עצות בהתאם לאיזור המגורים ולנסיבות הספציפיות. יחד עם זאת, חשוב לבדוק את ההכשרה של המנעולן, את הרישיון שלו, ואת תעודת היושר הניתנת מטעם משטרת ישראל.

מאורות ועד אזעקה

טיפים נוספים להגנה על הבית במהלך החופשה מתייחסים אל ביצוע מספר מטלות המתאימים לכל המשפחות ללא יוצא מן הכלל:

א. אורות וחשמל – רוב המשפחות מעוניינות לחסוך ככל האפשר בחשמל לפני היציאה לחופשה, וזאת על מנת להקל על החשבון החודשי. מצד שני, לפעמים כדאי להשקיע כמה שקלים, ולהשאיר את אחד האורות בבית דלוקים. אפשר להשאיר את האור בכניסה, במטבח או בכל מקום אחר הפונה לכיוון החוץ. מפתיע לגלות עד כמה אורות דלוקים מרתיעים פורצים, ומאפשרים מתן תחושה של עירנות בתוך הבית.

ב. רדיו, מחשב או טלוויזיה – אלטרנטיבה אחרת וחסכונית יותר מהשארת אורות ומכשירי חשמל דלוקים היא הפעלת רדיו, מחשב או טלוויזיה. אפשר לבחור תחנת רדיו אהובה, להשמיע אותה ברחבי הבית במשך החופשה וכך לגרום לפורצים לחשוב, כי מתרחשת פעילות. מצד שני, עדיף לא להגזים, ולא לנגן מוזיקה בעוצמות גבוהות העשויות להפריע לשכנים.

ג. מערכות מיגון ואזעקה – זהו הטיפ המרכזי והחשוב ביותר עבור משפחות המעוניינות להגן על הבית במהלך החופשה. כיום ניתן לרכוש מערכות מיגון מתקדמות במחירים משתלמים. אפשר לבחור בין מערכות מיגון ואזעקה המחוברות למוקד פרטי ועירוני, או להעדיף מערכות המפעילות אזעקה ויוצרות הרתעה בלבד. לכל לקוח יש צרכים אחרים אשר יכולים לקבל מענה בעזרת המערכות הללו. זו היא השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך, וגם כאן כדאי להתייעץ עם מנעולן לפני שמקבלים החלטה סופית.

הזדמנות טובה להזמין מנעולן

מלבד כל הטיפים שהוזכרו, יציאה לחופשה היא הזדמנות מצוינת לבדוק את המנעולים בבית. רובנו לא משקיע בדרך כלל מחשבה בתחזוקה של מנעולים, למרות שמדובר על האמצעי המרכזי המבטיח את הביטחון האישי שלנו. בעזרת הזמנת מנעולן ניתן לבצע סריקה של המנעולים בבית טרם החופשה, לתקן מנעולים בלויים, ולבדוק את העמידות שלהם.

לסיכום, יציאה לחופשה לא צריכה להיות מלווה בהפקרת הבית. אמצו את הטיפים המופיעים לעיל, הזמינו מנעולן לצורך התייעצות ותיהנו מהחופשה בראש שקט.

הכתבה באדיבות בית המנעול והמפתח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content