טיול קברי צדיקים בירושלים

ירושלים היא עיר מיוחדת במינה, וכמעט כל אדם יכול למצוא בה את הדברים והאתרים שמדברים אליו. ירושלים נחשבת לעיר קדושה גם ליהדות, גם איסלם וגם לנצרות. לכל שלוש הדתות יש חזקות בעיר, ומקומות מיוחדים משלהן לביקור וסיור. כך היהודים מגיעים לכותל ועיר דוד, בעוד שהמוסלמים עולים להר הבית, שבו שוכן מסגד אל אקצה, והנוצרים מבקרים בשלל הכנסיות שבעיר, וביניהן כמה מן הכנסיות המפורסמות בעולם בגלל שיוכן לחיי ישו. בנוסף לאתרים הדתיים והלאומיים, המצויים בשפע בירושלים, יש בעיר לא  מעט בתי קברות שניתן למצוא בהם קברי צדיקים, ולאלה מבינכם שמעוניינים בכך, יש טיולים מיוחדים לקברים אלה, או שניתן לתכנן טיול קברי צדיקים. כדי לתכנן את הטיול, יש להזמין הסעות בירושלים, שייקחו אתכם ממקום אחד למשנהו.

בתי קברות וקברי צדיקים

Dually Truckיש משהו מיוחד בטיולים של קברי צדיקים. צדיקים היו אנשים משכמם ומעלה, שזכורים לנו כאנשים שהיו מנהיגים רוחניים לקהילות שונות ורבות. תופעת ההשתטחות על קברי צדיקים איננה ייחודית לירושלים, וידוע על טיולי קברי צדיקים לגליל באיזור צפת והר מירון, טבריה וכדומה. בירושלים מספר בתי קברות, שבהם ניתן למצוא קברי צדיקים שמומלץ לבקר בהם בטיולים מסוג זה.

בית הקברות סנהדריה – בשכונת סנהדריה.

בית הקברות שערי צדק – פעל זמנית בתקופת מלחמת העצמאות, וטמונים בו הלוחמים, שנפטרו בבית החולים בזמן המלחמה.

בית הקברות הר הזיתים  – מחולק לארבעה חלקים: מרכז, דרום, מזרח מערב..

הר הזיתים מרכז – במרכז בית הקברות תמצאו את קבריהם של: האדמור מוויז'ניץ, האדמור מנדבורנה, רבי מרדכי שלמה בן יצחק האדמור מבויאן,  האדמור מצ'ורטקוב, האדמור מסלונים ועוד.

הר הזיתים מערב – בחלק זה של בית הקברות תוכלו למצוא את קבריהם של: האדמור מביאלא, הרבי מגור ומערת הרבי מגור ואחרים.

הר הזיתים דרום – בחלק זה קבורים: רבי שלמה מזויעיל, רבי שניאור זלמן פרומקין ואחרים.

הר הזיתים מזרח – חלק זה מוקדש ליהודים ספרדים. שנקברו בהר לאורך הדורות.

בית הקברות הר המנוחות – הר המנוחות ממוקם באזור התעשייה גבעת שאול, בכניסה לעיר. בהר מנוחות קבורים הרב חיים יוסף דוד אזולאי החיד"א ,האדמו"ר מאשלג, הרב שפירא רבה של לובלין ,רבי שלמה זלמן אוירבך זצ"ל ,רבי בנימין רבינוביץ ,הרב משה פיינשטיין ,הרב יצחק קוליץ, האדמור מבעלז רבי אהרון רוקח, הרב מבריסק , הרב מצ'ובין רבי יחיאל מיכל פיינשטיין והרב ישראל יעקב פישר.

פרט לבתי הקברות, קבורים ברחבי ירושלים עצמה: שמואל הנביא, דוד המלך , האמרי אמת מגור, שמעון הצדיק , הסנהדרין ורחל אמנו.

תכנון טיול לקברי צדיקים אינו יכול לכלול את כל המקומות הללו, אבל ניתן להגיע באמצעות הסעות בירושלים לכל בתי הקברות הללו. בחירת חברת הסעות בירושלים, שמכירה את העיר תהפוך את הטיול לחוויה נעימה ביותר.

הכתבה באדיבות חברת יארא הסעות, המספקת שירותי הסעות בירושלים והסביבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content