איך לגבש צוות שמורכב מכל הגילאים

בכל חברה, קטנה או גדולה, חשוב להפיק ערבי גיבוש לצוות העובדים כדי ליצור אינטראקציה חברתית ביניהם, ועל מנת ללכד את השורות ולהפיק את המיטב מעבודתם. ערב גיבוש לעובדים נועד לאפשר להם להכיר זה את האחר טוב יותר, ליצור קשרים חברתיים הנמשכים גם לאחר שעות העבודה, ובעיקר כדי לתרום משמעותית לביצועי העובדים והעסק. יש מגוון רעיונות המתאימים להפקת ימי כיף לעובדים או ערב צוות לגיבוש שלהם, בין היתר ניתן להזמין סדנאות אלכוהול הכוללות מופע חווייתי מלהיב עם מוסיקה מקפיצה, משחקי שתייה היתוליים, חידונים עם פרסים מדליקים, ועוד מגוון הפעלות בהן לוקחים חלק פעיל כל המשתתפים.

גיבוש צוות המורכב מעובדים בגילאים שונים

כאשר מתכננים יום כיף וגיבוש לעובדי החברה חשוב להתאים את הפעילות בהתאם למאפייני העובדים, לרבות גיל המשתתפים, דת, לאום וכדומה. כאשר הצוות מורכב מעובדים בגילאים שונים המשימה קשה יותר, אך עדיין אפשרית. כך לדוגמה, ניתן להזמין ערב קוקטיילים מושקע במהלכו הצוות לוקח חלק פעיל ומתנסה בעבודת הברמנים, לומד כיצד למזוג קוקטיילים אקזוטיים טעימים, לוגם באופן חופשי משקאות אלכוהוליים איכותיים, וככל שרמת האלכוהול בדם גוברת, כך הצוות זוכה לחוויה מהנה ומגבשת.

כאמור, חשוב לבחור פעילות המתאימה למאפייני העובדים, במיוחד כאשר הצוות כולל עובדים בגילאים שונים. לדוגמה, אם בוחרים ימי כיף לעובדים הכוללים הליכה רגלית מאומצת או פעילות המחייבת כושר גופני גבוה, יתכן וחלק מהעובדים לא יוכל לקחת חלק פעיל. עם זאת, פעילות כמו סדנת וויסקי או מגוון סדנאות אלכוהול אחרות, ביניהן ערב טעימות יין או סדנת בירה, יכולות להתאים לכל העובדים, ללא תלות בגילם ובכושרם הגופני, כאשר בפעילויות אלה גם בעלי מוגבלויות בתנועה יכולים להשתתף, והמעסיק זוכה לצוות מגובש המוקיר תודה על ההשקעה בו.

ערב צוות משפיע על הביצועים בעבודה

ערב גיבוש לעובדים נועד בראש ובראשונה ליצור גיבוש חברתי, ומומלץ כי כל העובדים ייקחו בו חלק פעיל, צעירים ומבוגרים, עובדים זוטרים ומנהלים בכירים. אחרי הפעילות המגבשת המעסיק זוכה לצוות מגובש ומלוכד המסוגל להתמודד יחדיו עם ריבוי משימות ואתגרים, ומחקרים רבים כבר הוכיחו כי צוות מגובש מפיק ביצועים טובים בהרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content