חדשות ביטוח נסיעות לחו"ל: סקר צרכנים ועצות מומחים

בכל שנה יוצאים מהארץ מאות אלפי ישראלים בדרכם אל יעדים שונים ברחבי העולם. ישראלים אלה, ברובם, רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל, המקנה להם כיסויים ביטוחיים הן עבור הכבודה שברשותם והן עבור אירועים רפואיים/בריאותיים שונים. חלק מהישראלים נאלצים לתבוע את חברת הביטוח, בין אם בשל איבוד מזוודה או מכל סיבה אחרת שהיא. מהן התביעות השכיחות כיום, מה חשוב לדעת לפני שרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל ושאלות נוספות – על כולן נשיב במאמר הבא.

אילו תביעות הן השכיחות ביותר?

בכל שנה, ובמיוחד במהלך חודשי הקיץ, יוצאים המוני ישראלים לחו"ל ועושים את דרכם אל יעדים שונים ברחבי העולם. אירופה, ארצות הברית, אפריקה וגם אסיה – כולם יעדים המושכים את הישראלים המעוניינים לנפוש, לטייל או לשהות באותו המקום מכל סיבה אחרת. רכישת ביטוח נסיעות חו"ל של הפניקס מומלצת מאד לכל מי שמתכנן לנסוע לתקופה של יומיים וגם לתקופה של כמה חודשים, שכן הוא זה המספק מענה במקרה של נזק או של בעיה רפואית כלשהי בחו"ל. על פי בדיקה שנערכה לאחרונה, נמצא כי התביעות השכיחות ביותר הן אלו הקשורות להחזר הוצאות רפואיות בעקבות פציעה במהלך פעילויות הקשורות לספורט אתגרי. תביעות נפוצות נוספות קשורות לטיפולי חירום בשיניים שנדרשו בעת השהייה בחו"ל. אחרי תביעות אלו נמצאות ברשימה תביעות עבור החזר בגין רכישת תרופות, תביעות הקשורות לקיצור נסיעה ותביעות בעקבות אובדן פריט יקר ערך או גניבתו, וגם בשל עיכוב בהגעת הכבודה.

המדינה שבה כמות התביעות היא הרבה ביותר היא ארצות הברית. מדובר בתביעות בגין הוצאות רפואיות, בשל עיכוב בהגעת המטען ועקב אובדן מטען או גניבתו. הסיבה לכך היא העובדה שמדובר ביעד שאליו נוסעים הכי הרבה תיירים ואנשי עסקים ישראליים, המתמודדים עם לא מעט קשיים במהלך הנסיעה. אחרי ארצות הברית מגיעה תאילנד, שאליה קשורות תביעות בגין הוצאות רפואיות שונות. הבאה בתור היא איטליה, שבה התביעות השכיחות ביותר קשורות לעיכוב בהגעת מטען, ואחריה צרפת, אליה קשורות תביעות בגין הוצאות רפואיות. המדינות אליהן משויכות הכי הרבה תביעות הקשורות לאובדן, לגניבה או לעיכוב בהגעת מטען הן ארצות הברית, שנמצאת במקום הראשון, ואחריה איטליה וספרד.

מדוע חשוב לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

למרות חשיבותו הרבה של ביטוח הנסיעות לחו"ל, עדיין ישנם רבים ששוכחים לבטח את עצמם לפני הנסיעה. חלק מהם נאלצים לבטל את החופשה שלהם בעקבות סיבות רפואיות שונות והופכים לתלויים בחסדיה של חברת התעופה או של חברת הנסיעות כאשר הם מבקשים לבטל את החופשה ולקבל את הכסף שלהם בחזרה. גם מטיילים שטיילו בחו"ל ונפצעו או הזדקקו למענה רפואי כלשהי מגלים שהטיפול, ללא ביטוח רפואי, עולה להם סכומי כסף גבוהים במיוחד, שלא תמיד יהיו בידיהם. מסיבה זו בדיוק מציעות כיום חברות הביטוח מגוון רחב של מסלולים המתאימים ליוצאים לחו"ל. מסלולים אלה כוללים תשלום נמוך מאד לכל יום (בין 5 ש"ח ל-10 ש"ח על פי רוב), בהתאם לגילו של המבוטח, להיקף הכיסוי הביטוחי שבו הוא מעוניין וגם למצבו הבריאותי.

כדאי לבדוק לפני הרכישה

לפני שרוכשים את הביטוח, חשוב לדאוג לקרוא גם את האותיות הקטנות ולהבין מה הוא כולל. מומלץ לערוך סקר שוק מקדים, להשוות בין מספר מסלולים שונים, תוך התייחסות הן לתנאי הפוליסה וכמובן – גם אל המחיר. יש לבחון לעומק את הכיסויים ואת ההרחבות המוצעים במסגרת הפוליסה, ולבדוק על אילו מהם אסור לוותר. מי שמתכנן, למשל, פעילויות ספורטיביות בחו"ל או פעילויות אקסטרימיות שונות, חשוב שירכוש הרחבה או פוליסה רלוונטית. כדאי גם לבדוק מהו הכיסוי המוצע על כל יום אשפוז ולהתייחס לעלות יום האשפוז ביעד שאליו נוסעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content